268095_543619855650250_1973996383_n

Historie

 

Taneční skupina vznikla v září roku 1999, jako první olomoucká skupina zbývající se tanečním stylem „Street Dance“ – pod jménem SNAPPY-D. Tehdy skupina fungovala pod ochrannými křídli Domu dětí a mládeže v Olomouci. Od roku 2001 se SNAPPY-D osamostatnila, navíc se z původních věkových kategorií Junior a Hlavní, otevřela kategorie dětí 7-11 let. Také jsme rozšířili tréninky (jako první v Olomouci) o výuku tanečního stylu BREAK DANCE .

Již od založení taneční skupiny až do současnosti jsme jako klub registrováni v taneční organizaci, pod kterou se účastníme mnoha postupových a pohárových soutěží v naší republice i v zahraničí.(1999 – 2007 v ČMTO, od roku 2008 v CDO – Czech Dance Organization)

Mimo tanečních aktivit jsme také pořádali letní taneční tábory pro mládež, připravili a uskutečnili taneční – divadelní představení.

Zásadní zlom v naší krátké historii znamenal rok 2002. Počet členů, který činil každý rok okolo šedesáti se zdvojnásobil a začali jsme se také soutěžně věnovat DISCO DANCE a BREAK DANCE.

Od roku 2002 začal oficiálně platit nový název taneční skupiny SDG SNAPPY“. V roce 2004 se soustředí naše tréninkové a soutěžní aktivity také v tanečním stylu Show Dance.

Taneční skupina SDG SNAPPY v roce 2001 rozšířila své působení z centrálního místa v Olomouci také o “podskupinu” do města Šternberk. Tehdy se začínalo v Klubu “KLIKA“, ve správě městského úřadu Šternberk-odboru školství a kultury. Klub “KLIKA” ale začátkem roku 2003 ukončil svůj provoz. Po půlroční pauze jsme dali děti z bývalého klubu Klika dohromady a tréninky se obnovily. Taneční sezóna 2003/2004 tak začala pod ochrannými křídly Domu dětí a Mládeže ve Šternberku.

V září roku 2005 se členská základna ve Šternberku několikanásobně rozrostla. Malá tělocvična na DDM přestala stačit a kurzy se přesunuly do tělocvičen na ZŠ Svatoplukova. Zcela nová základna se rozdělila do tří věkových skupin a s cílem členy opravdu něco naučit, se tréninky znásobily. S pomocí několika lektorů se členové připravují na jejich první “opravdové” taneční soutěže.

První pololetí 2006, kdy vrcholila “taneční sezóna 2005/2006″ bylo pro naši taneční skupinu nejúspěšnější v celé historii. Připravili jsme několik tanečních formací, nejlepší z nich se pak prezentovali na tanečních soutěžích. Poprvé se nám podařilo zvítězit na regionálním kole formací. Všechny naše formace ve všech věkových kategoriích získaly 1.místo. Úspěch ale nezůstal jen v našem kraji. Na postupovém kole formací v Ostravě, naše formace “AirStyle” získala 1.místo a my se tak můžeme pyšnit titulem “MISTŘI MORAVY ” v hip hop formacích HVK. Neméně úspěšně si vedou i věkové kategorie DĚTI a JUNIOR, které se obě staly “viceMISTRY MORAVY“. Na soutěži “nejvyšší” Mistrovství české republiky, byla pro nás ve Street Dance nejúspěšnější formace kategorie DĚTI, která získala titul II.viceMISTRŮ ČR.  HLAVNÍ kategorie získala titul “MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY” v Electric Boogie team.

V roce 2007 SDG připravila dosud největší počet velkých taneční formací na soutěže, celkem osm…dvě z nich (jako premiérově) v tanečním stylu „Street Dance Show“. Celá sezóna 2007/2008 pak vrcholila velkým celovečerním představením „Fun Dancing 5“, které se tentokráte uskutečnilo hned dvakrát a to v Olomoucké Redutě a ve Šternberském kulturním centru.

Taneční sezóna 2008/2009 sebou přinesla důležitou změnu. Hlavní trenér a choreograf Karel Švancara, který skupinu založil a dosud vedl, předal toto Petře Richterové a Adamovi Teššinymu (dlouholetí členové a zkušení tanečníci SDG Olomouc), kteří se tak staly hlavními trenéry SDG Olomouc a SDG Šternberk.

Hlavní vedoucí SDG Karel Švancara odjel sbírat nové taneční zkušenosti do New Yorku a po návratu v Praze je nadále rozvíjel…Od roku 2010 tak vzniká včetně dvou stávajících, další pobočka  - SDG Praha.